Laser stomatologiczny FOX III

 

 

FOX to diodowy laser stomatologiczny uznanej niemieckiej firmy A.R.C. LASER. Jako jedyny laser na rynku posiada zielony wskaźnik naprowadzający (widoczny przy wszystkich przeprowadzanych zabiegach) oraz bardzo dokładny system kalibracji i pomiaru mocy na końcu światłowodu, dzięki któremu zawsze wiesz z jaką mocą pracujesz.

 

    

 

FOX jest małym, bezprzewodowym urządzeniem zapewniającym dużą wygodę i komfort pracy. Laser posiada kolorowy, dotykowy ekran LCD na którym, po włożeniu przygotowanego przez A.R.C. LASER pendrive'a, mogą być wyświetlane poglądowe filmy z zabiegami. Urządzenie stwarza też możliwość stworzenia kilku imiennych profili, w których mogą być zapisane ulubione ustawienia poszczególnych lekarzy. Laser umożliwoa również samodzielne zaprogramowanie 99 procedur zabiegowych.

 

    

 

FOX, w odróżnieniu od innych oferowanych przez nas laserów, posiada możliwość podłączenia zarówno normalnego (300 µm) jak i bardzo cienkiego (200 µm) światłowodu. Znakomicie nadaje się więc do zabiegów ENDO (dezynfekcja kanałów korzeniowych) oraz PERIO (redukcja bakterii w jamie ustnej). Laser FOX to jedyne na rynku urządzenie, które pozwala na wykonywanie zabiegów laserowej terapii fototermicznej (PTT) za pomocą preparatu EmunDo.

 

Zasada działania urządzeń laserowych:

 

 

Zastosowanie kliniczne lasera FOX III:

 

  • ortodoncja (m. in.; odsłonięcie kła, podcięcie wędzidełka)
  • periodontologia (m. in.; laserowa redukcja bakterii, kiretaż laserowy)
  • chirurgia (m. in.; odsłonięcie implantu, plastyka dziąsła)
  • stomatologia zachowawcza (m. in.; żłobienie dziąsła, wycięcie dziąsła)
  • biostymulacja (m. in.; leczenie aft i opryszczek)
  • endodoncja (dezynfekcja kanałów korzeniowych)
  • terapia fotodynamiczna (PDT) EmunDo (eliminacja bakterii gram "+" i gram "-")

 

Filmy z zabiegów laserem FOX III:

 

1) Wycięcie włókniaka


Zbędną lub rozrostową tkankę można usunąc w sposób bezkrwawy, przy odczuwaniu minimalnego - lub bez odczuwania żadnego - bólu pooperacyjnego. W wyniku takiego zabiegu zwiększa się długość korony klinicznej, co zapewnia lepsze zachowanie odbudowy i harmonię estetyczną.

W porównaniu z tracycyjnymi technikami chirurgicznymi, zabieg ten można przeprowadzić bez użycia skalpela i zakładania szwów, ustawiając od razy idealną architekturę bez ryzyka wystąpienia później recesji pozabiegowej. Dzięki przeiwdywalności wyników zabiegu ostateczne wyciski pod uzupełnienia protetyczne można wykonać w czasie tej samej wizyty. Nie ma więc konieczności umawiania się z pacjentem na kolejną wizytę.

Moc: 1,2 W    Tryb: Ciągły    Końcówka: Zainicjowana


 

2) Wycięcie wędzidełka

 

Laser diodowy pozwala na bezkrwawe i bezszwowe podcięcie wędzidełka szczękowego i/lub żuchwowego. Zabieg ten zapobiega przemieszczaniu tkanki brzegowej dziąsła w kierunku okołowierzchołkowym, poprawia dostęp dla czynności związanych z higieną jamy ustnej i może pomóc w zamknięciu diastemy i zlikwidowaniu zaburzeń mowy.

Moc: 1,2 W    Tryb: Ciągły    Końcówka: Zainicjowana

 

 

3) Rekonturing dziąseł

 

Przerost dziąsła i powstawania rzekomych kieszonek na skutek słabej higieny jamy ustnej u pacjentów ortodontycznych występuje zbyt często. Może to doprowadzić do problemów z gromadzeniem się płytki nazębnej, wydłużonego czasu leczenia oraz niezadowolenia pacjentów i ich rodziców z efektu, który jest bardzo niepożądanym efektem kosmetycznym. Tego rodzaju problemu rzadko rozwiązują się same, a skierowanie do stomatologa zajmującego się stomatologią estetyczną lub do chirurga stomatologicznego jest często ignorowane. Laser diodowy umożliwi dokładne i skuteczne usunięcie rzekomych kieszonek i opracowanie dziąseł, które poprawi wygląd i higienę jamy ustnej, bez zastosowania znieczulenia miejscowego, poczucia dyskomfortu i krwawienia.

 

Moc: 1,2 W    Tryb: Ciągły    Końcówka: Zainicjowana

 

 

4) Dezynfekcja kanałów korzeniowych

 

 

 

5) Odsłonięcie kła

 

Czekanie na zakończenie pasywnej erupcji może opóźnić leczenie o kilka miesięcy, a nawet rok. Rodzice często nie rozumieją przyczyn takiego opóźnienia lub nie chcą ponosić dodatkowego wydatku związanego z wizytą u chirurga stomatologicznego. Laser diodowy z łatwością usunie tkankę i zapewni dostęp konieczny do założenia zamków, bez konieczności zastosowania znieczulenia miejscowego. Zabieg trwa zazwyczaj krócej niż 4 minuty i jest bezbolesny, w jego rezultacie mamy suche pole, gotowe do natychmiastowego założenia zamka/guzika. To prawda! Bezkrwawy i bezbolesny zabieg laserowy, trwający krócej niż 4 minuty może zaoszczędzić miesiące, a nawet rok oczekiwania na zakończenie całego leczenia!
 
Moc: 1,0 W    Tryb: Ciągły    Końcówka: Zainicjowana

 

 

Więcej filmów z procedurami laserowymi znajdziesz na naszym kanale na portalu YouTube:

http://www.youtube.com/user/ARSDENTALPOLSKA

 

Dane techniczne:

 

 

Waga: 1,2 kg

Wymiary: 142 x 163 x 174 cm

Długość fali: 810 nm, 940 nm lub 980 nm

Tryby pracy: tryb ciągły (CW) lub tryb pulsacyjny (PULSE)

Regulacja długości pulsu: od 0,1 ms do cw (tryb ciągły)

Regulacja okresu relaksacji: od 0,1 ms do cw (tryb ciągły)

Maksymalna moc: 8 Wat, 4 Wat lub 12 Wat (w zależności od długości fali)

Wskaźnik laserowy: TAK, zielony 532 nm, < 1 mW

Sygnalizacja dźwiękowa: TAK

Ilość zaprogramowanych zabiegów: 99

Możliwość tworzenia profili: TAK

 

 

Do pobrania:

 

 

 

 

 

 

Zoom! WhiteSpeed
Nite White ACP
Nite White & Day White
Zoom! Whitening Pen
Relief ACP
MEGASONEX - ultradźwiękowa szczoteczka do zębów

Jesteśmy przedstawicielem w Polsce amerykańskiej firmy Discus Dental. Zaopatrujemy gabinety stomatologiczne na terenie całej Polski w najwyższej jakości sprzęt i materiały stomatologiczne, takie jak laser diodowy czy laser stomatologiczny. Specjalizujemy się również w sprzedaży takich produktów jak lampa do wybielania zębów oraz preparaty do wybielania zębów. Oferujemy też profesjonalne kursy stomatologiczne i szkolenia stomatologiczne.

namely it rite to simply learn from textbooks not apt disburse a visit internet for highest recent updates, isabel marant sneakers for I wish for apt learn pile up regarding always recipes of cooking. Chanel Espadrilles Hello to always I am too really eager of learning Personal family pages programming, Chanel Espadrilles I am really acute of seeing humorous movies by youtube, babyliss pro perfect curl are you really visiting this network site daily if so afterward you ambition definitely acquire fine knowledge. babyliss perfect curl Thanks amid favor of sharing such a pleasant thinking, Hollister outlet it consists of actually thus humorous not only video clips yet too additional material. babyliss secret curl although.NET provides the ability of shuffle and drop elements, supra shoes Wow, woolrich outlet sales-priced isabel marant sneakersOn every weekend,