Zasada działania laserów
 
Lasery to technologia szeroko wykorzystywana w medycynie, łagodna oraz znacznie przyspieszająca procesy regeneracji tkanki miękkiej. Wyraz „laser" to skrót pochodzący od pierwszych liter wyrażenia: Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation.

Oferowana przez nas lasery wykorzystują falę o długości 810 nm, dzięki czemu energia przez niego emitowana jest zoptymalizowana na działanie z hemoglibiną i melaniną, co minimalizuje krwawieni i skraca czas gojenia. Wierzymy, że ta częstotliwość jest optymalna z punktu widzenia przeprowadzonych za pomocą lasera diodowego zabiegów.

 

Długość fali a skuteczność lasera

 

Energia lasera działa wyłącznie na: hemoglobinę (krew), melaninę (skórę), pigment (im coś ciemniejsze, tym laser mocniej na to działa) oraz wodę. Kluczem do zrozumienia zasady działania lasera diodowego są tzw. "krzywe absorpcji" - krzywe, pokazujące w jaki sposób paramtery lasera wpływają na jego właściwości.

 

Na przykład, przy niższej długości fali (810 nm), następuje większe przyciąganie energii lasera do hemoglobiny i melaniny, a przy wyższej (980 nm) - do wody. Graficzne przedstawienie tych zależności widać na umieszczonym poniżej wykresie. Jeżeli więc wolisz bardzo pracować w środowisku suchym, a nie mokrym, powinieneś zdecydować się na zakup lasera o niższej długości fali.

 

 

Lasery NV Microlaser i SoftLase Pro są zoptymalizowane w celu osiągnięcia najbardziej korzystnych wyników cięcia oraz poprzez usprawnienie procesu hemostazy, maksymalną redukcję krwawienia. Wszystkie lasery PHILIPS wykorzystują długość fali 810 nm, która jak wynika z krzywych absorpcji działa mocniej na krew (hamując krwawienie) oraz skórę (zwiększając efektywność cięcia).

 

Metoda laserowa w porównaniu z tradycyjną
 

Korzyści
Laser diodowy  Skalpel  Elektrokoagulacja
Skuteczne i sprawne usuwanie tkanki miękkiej
Doskonała hemostaza  
Bezpieczeństwo implantów znajdujących się w pobliżu

   
Na ogół nie jest wymagane znieczulenie miejscowe    
Mniejszy ból pooperacyjny    
Nie występuje recesja dziąseł    
Zmniejszona opuchlizna i uczucie dyskomfortu    
Nie jest wymagany opatrunek przyzębia ani zakładanie szwów    
 
Laser a skalpel

 

Stosowanie skalpela w przypadku przeprowadzniu zabiegów chirurgicznych wiąże się bardzo często z obfitym krwawieniem, dużym bólem po zabiegowym oraz wysokim ryzykiem wystąpienia recesji dziąsła. Cięcie tkanki skalpelem zostawia otwarte końcówki nerwowe, czego następstwem jest rozpoczęcie uwalniania się histaminy, wiążać się z dużym bólem.

 

 

Laser w przeciwieństwie do skalpela kauteryzuje (zamyka) końcówki nerwowe, blokując w ten sposób wytwarzanie się histaminy, znacznie niwelując ból powstający w trakcie i po zakończeniu zabiegu.
 
Drugą różnicą na korzyść laserów jest praktycznie całkowity brak recesji dziąseł po zabiegu. Laser jest znacznie bardziej przewidywalnym narzędziem niż skalpel i pomimo tego, że pozornie wydaje się wolniejszym narzędziem pozwala na zdecydowane przyspieszenie całego procesu leczenia (nie ma konieczności czekania na regenerację tkanki miękkiej po zabiegu).
 
Laser a elektrokoagulator

Główną różnicą w przypadku stosowania obu narzędzi będą odczucia Twoich pacjentów. Laser podobnie jak elektrokoagulator pozwala na cięcie i koagulację (posługując się zarówno jednym jak i drugim eleminujemy problem krwawienia) ale dodatkowo jeszcze kauteryzuje, czyli zamyka, końcówki nerwowe. Pacjent nie odczuwa dzięki temu praktycznie żadnych dolegliwości bólowych podczas całego leczenia. Większość zabiegów może być przeprowadzana zupełnie bez lub jedynie w lekkim, miejscowym znieczuleniu. Dzięki temu nie ma konieczności wykonywania zastrzyków znieczulających co jest szczególnie ważne w przypadku małych pacjentów przechodzących leczenie ortodontyczne.

Drugą różnicą w przypadku lasera i eletrokoagulatora jest również poziom ryzyka wystąpienia po zabiegu recesji. Energia, która emitowana jest przez nóż elektryczny jest rozproszona a energia lasera skupiona. Laser jest dzięki temu znacznie mniej inwazyjnym narzędziem, poza wycinaną tkanką wpływą wyłącznie na 3-5 rzędów komórek znajdujących się głębiej. Przy stosowaniu dopowiedniej techniki pracy recesja nie powinna być większa niż 1 mm. W przypadku elektrokoagulatora może być ona znacznie większa ponieważ wpływa on dodatkowo na aż 500-1000 rzędów komórek. Często występuje więc konieczność przeprowadzania dodatkowych zabiegów retuszujących.
 
Laser sterylizuje dodatkowo tkanki, które poddawane są zabiegowi, dzięki temu 2 tygodnie po zakończeniu zabiegu linia dziąsła będzie już idealnie zagojona, nie występuje konieczność przeprowadzania dodatkowych zabiegów modelujących. Laser posiada również właściwości biostymulacyjne, przez co świetnie nadaje się do leczenia aft i innych tego typu nieprzyjemnych schorzeń powstających w obrębie jamy ustnej.
 
Kolejną zaletą jest to, że energia lasera wchodzi w reakcję wyłącznie z wodą, hemoglobiną i melaniną – może być więc spokojnie stosowany w okolicy implantów czy innych uzupełnień protetycznych. Nie ma ryzyka ich nagrzania i powstania martwicy. 

Zoom! WhiteSpeed
Nite White ACP
Nite White & Day White
Zoom! Whitening Pen
Relief ACP
MEGASONEX - ultradźwiękowa szczoteczka do zębów

Jesteśmy przedstawicielem w Polsce amerykańskiej firmy Discus Dental. Zaopatrujemy gabinety stomatologiczne na terenie całej Polski w najwyższej jakości sprzęt i materiały stomatologiczne, takie jak laser diodowy czy laser stomatologiczny. Specjalizujemy się również w sprzedaży takich produktów jak lampa do wybielania zębów oraz preparaty do wybielania zębów. Oferujemy też profesjonalne kursy stomatologiczne i szkolenia stomatologiczne.

namely it rite to simply learn from textbooks not apt disburse a visit internet for highest recent updates, isabel marant sneakers for I wish for apt learn pile up regarding always recipes of cooking. Chanel Espadrilles Hello to always I am too really eager of learning Personal family pages programming, Chanel Espadrilles I am really acute of seeing humorous movies by youtube, babyliss pro perfect curl are you really visiting this network site daily if so afterward you ambition definitely acquire fine knowledge. babyliss perfect curl Thanks amid favor of sharing such a pleasant thinking, Hollister outlet it consists of actually thus humorous not only video clips yet too additional material. babyliss secret curl although.NET provides the ability of shuffle and drop elements, supra shoes Wow, woolrich outlet sales-priced isabel marant sneakersOn every weekend,